You are currently viewing Jak znaleźć swoje SUPER-MOCE pomiędzy zmianą pieluchy a karmieniem?

Jak znaleźć swoje SUPER-MOCE pomiędzy zmianą pieluchy a karmieniem?

Czujesz się zmęczona – cały Twój dzień wypełnia masa obowiązków, które ogarniasz. Nie wiesz w co ręce włożyć, a ja Ci piszę o SUPER-MOCACH

Tak, tak i jeszcze raz TAK!

To ważne, byś miała świadomość swojej siły, sprawczości, odwagi…

Dlaczego?

Dlatego, że zawód – matka, to trudny orzech do zgryzienia, kiedy masz poczucie bezsensu i nie zauważasz swojej siły. Trudno też w takim stanie cieszyć się macierzyństwem, zauważać swoje osiągnięcia i inwestować we własny rozwój i dobrostan.

zawód-matka-wspieranie-w-zmianie-monika-kreft

Sama jestem matką dwójki dzieci – prawie czterolatki, która weszła w tryb dużej samodzielności, poczucia sprawczości, decydowania, no i 1,5 rocznego synka – ciekawskiego, odważnego i niesamowicie szybko uciekającego. Podejrzewam też, że jeśli masz dzieci w podobnym wieku, to wiesz też, co znaczy awantura pomiędzy nimi, np. o zabawki, czy samo: “Mamo, on jest za blisko mnie” 😅.

I WIEM, że bez świadomości swoich SUPER-MOCY, byłoby mi ogromnie trudno przebrnąć przez te kręte ścieżki, kryjące niesamowicie dużo niespodzianek, niepewności i nowości. Jestem też pewna, że nie podejmowałabym studiów, nie inwestowałabym w swój rozwój, no i nie byłoby Wspieranie w zmianie, które m.in. wspiera mamy w powracaniu na rynek pracy po macierzyńskim

Zatem - jak odnaleźć swoje SUPER-MOCE?

Usiądź wieczorem i spójrz na swój dzień, zapisz wszystkie czynności, które wykonałaś, zapisz wszystko, nawet jeśli wydaje Ci się błahe. Zapisz też to, co jeszcze dzwoni w Twojej głowie. Następnie odpowiedz sobie na pytania:

1. Jakie cechy zauważasz u siebie, która ograniasz tyle obowiązków?
  2. Jakie umiejętności zauważasz w u siebie wykonując te czynności?
  3. Jakie osiągnięcia możesz przypisać sobie patrząc na rozwój Twoich dzieci?
  4. Czym wyjątkowym charakteryzujesz się jako mama?
  5. Jak chcesz, żeby postrzegały Cię Twoje dzieci?
  6. Jak chcesz sama o sobie myśleć?
Na końcu stwórz swoją Kartę SUPER-MOCY (możesz też pobrać gotową ZA DARMO, klikając poniżej) i wypisz swoje SUPER-MOCE! POLECAM: włóż ją sobie za etui telefonu lub w inne miejsce, które często widzisz. Ten sposób pomoże Ci oswajać Twoje mocne strony i talenty, a także proces zmiany, który na nowo uruchamiasz. 😉

Masz trudność, czujesz się niepewnie podczas tego ćwiczenia? A może w głowie huczy Ci “moje SUPER-MOCE, zwyczajne obowiązki, każda matka…”?

Jeśli na choćby jedno możesz odpowiedzieć TAK, już dziś napisz i umów się na BEZPŁATNĄ sesję próbną. Sprawdzisz jak mogę Ci pomóc i określisz swoje potrzeby.

bezpłatna-konsultacja-monika-kreft-wspieranie-w-zmianie

Pamiętaj, że trwa