You are currently viewing Jak wrócić do pracy po macierzyńskim?

Jak wrócić do pracy po macierzyńskim?

Od jakiegoś czasu zajmujesz się domem i dziećmi?

Czujesz, że to dobry czas, by wrócić na rynek pracy lub zająć się czymś dodatkowym?

Rozglądasz się za ofertami, jednak sama nie wiesz jak się za to wszystko zabrać?

Wątpliwości...

Myślisz o dużej zmianie w życiu swoim, ale też Twojej rodziny. To naturalne, że budzą się wątpliwości.

Co najczęściej rozbrzmiewa w Twojej głowie?

1. Może to jeszcze nie czas na żłobek/przedszkole?
  2. Czy jestem dobrą matką, chcąc iść do pracy?
  3. Jak ogaranę dom, dzieci i pracę?
  4. Nie pracowałama X lat, tyle się zmieniło, nie poradzę sobie.
  5. Nikt nie przyjmie matki z małymi dziećmi.

Te pytania/zdania są najczęściej wypowiadanymi podczas rozmów z Klientkami będącymi mamami i chcącymi zacząć się realizować zawodowo.

Może w takiej sytuacji warto zadać sobie zupełnie inne pytanie – Dlaczego chcę zacząć realizować się zawodowo? Czego potrzebujesz:

• niezależności,
  • wyjścia do ludzi,
  • samodzielności,
  • poczucia sprawczości,
  • zmiany,
  • samorealizacji?

Co jeszcze umożliwi Ci praca?

Od czego zacząć?

Znajdź trochę czasu dla siebie. Wiem, że z dziećmi nie jest to proste, jednak bardzo Cię do tego namawiam. Może spróbuj od chwili skupienia na sobie podczas wyjścia na plac zabaw? Może jest to czas, w którym dzieci chwilę zajmą się zabawą, a Ty możesz skupić się na tym co Cię otacza? Może to jest dobry czas, by zastanowić się nad tym co lubisz, co byś chciała, co Cię denerwuje, co Cię motywuje i napędza? Może podczas takich krótkich chwil pomyślisz o tym jaka to mogłaby być praca, etat czy samozatrudnienie? Ile godzin chciałabyś pracować. Jak chcesz pracować? W grupie, indywidualnie – kiedy się lepiej odnajdujesz? Covid pokazał też nowe możliwości, zatem warto zastanowić się też nad tym gdzie chcesz pracować: w domu, czy stacjonarnie, a może hybrydowo?

Przygotowałam dla Ciebie rozpiskę do zastanowienia, pobierz i ułóż swój plan.

Poświęć kilka momentów w ciągu swojego dnia, by zastanowić się nad strategią na nadchodzące zmiany w Twoim życiu. Ułatwi Ci to podejmowanie dalszych kroków i rozprawienie się z wątpliwościami!

Co dalej?

Postawiłaś już pierwsze kroki. Interesujesz się, szukasz przewodników, które przeprowadzą Cię przez proces budowania ścieżki kariery i ogarnięcia jednocześnie domu i innych obowiązków.

Teraz czas na sprecyzowanie Twoich oczekiwań i analizę tego, co dalej.

1. Czy potrzebujesz uzupełnić swoje kompetencje (np. dodatkowy kurs, studia podyplomowe, webinar)?
  2.  Czy potrzebujesz zorganizować opiekę dla dzieci na czas Twojej pracy (żłobek, przedszkole, szkoła, opiekunka)?
  3. Czy potrzebujesz zdobyć doświadczenie w autoprezentacji na rozmowach kwalifikacyjnych?
  4. Czy potrzebujesz stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?
  5. Czy wiesz w jaki sposób będziesz szukać pracy (portale internetowe, Urząd Pracy, ogłoszenia)?
  6. Jak przygotujesz się na rozmowę kwalifikacyjną?
  7. Na czym jeszcze potrzebujesz się skupić, by decyzja o pracy była jak najbardziej świadoma?

Odpowiedz sobie na pytania i ułóż swój plan działania!

Masz trudność, czujesz się niepewnie ? A może w głowie huczy Ci “nie dam rady, to nie mój czas”.

Jeśli na choćby jedno możesz odpowiedzieć TAK, już dziś napisz i umów się na BEZPŁATNĄ sesję próbną. Sprawdzisz jak mogę Ci pomóc i określisz swoje potrzeby.

bezpłatna-konsultacja-monika-kreft-wspieranie-w-zmianie

Pamiętaj, że trwa